Kosmetyki na zimę

Zdecydowana większość z nas nie lubi zimy, ale jakby na nią nie patrzeć trzeba będzie sobie z nią jakoś poradzić. W tym momencie możliwości walki z zimą mamy wiele, ale nie zapominajmy o tym, że i tak będzie trzeba wychodzić na dwór a co za tym idzie będziemy wystawiać naszą wrażliwą stosunkowo skórę na działanie zimna. Zimowa porą nasza skóra jest szczególnie narażona o czym nie możemy zapominać. Jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy to niestety doprowadzimy do wielu poważnych problemów ze skórą i trudnych do pokonania podrażnień, dlatego trzeba naprawdę bardzo uważać na to co dzieje się zimą z naszą skórą. Oczywiście najbardziej wrażliwe będą te elementy naszego ciała, które są najbardziej wystawione na działanie powietrza zimnego a więc nasza twarz oraz dłonie. I to właśnie te części ciała wymagać będą od nas szczególnego traktowania i stosowania dobrych kosmetyków, które będą chronić przed przykrymi odmrożeniami.

Narażona na zimno skóra – zadbaj o nią

Jeśli z jakichś względów musimy spędzać czas na mrozie to niestety musimy wiedzieć, że po takim wyjściu nasza twarz będzie miała bardzo poważne problemy z tym by wrócić do porządku. Dlatego naszym zadaniem będzie sięgnięcie po dobre kosmetyki, które w jakieś mierze będą w stanie nas zabezpieczyć. Na co można się obecnie zdecydować? Praktycznie każdy producent przygotowuje specjalne kosmetyki na zimę, które mają właśnie chronić skórę w tym bardzo trudnym dla niej okresie. Niezależnie od tego czy będziemy to wyłącznie traktować jak czystą reklamę czy podejdziemy do tego na poważnie zawsze musimy mieć pod reką kosmetyki. Oczywiście mogą być to takie, których używamy praktycznie przez cały rok. Najważniejsze, by były i by nadawały się do ochrony naszej delikatnej skóry.

Zimowy niezbędnik

Naszym zimowym niezbędnikiem kosmetycznym niezależnie od warunków musi być dobry krem do rąk. Jeśli chcemy chronić skórę dłoni przed

podrażnieniami trzeba będzie taki krem stosować przed każdym wyjściem na dwór. Tylko w ten sposób ochronimy swoją skórę przed podrażnieniami. W miarę możliwości warto także kremować ręce w sytuacji, gdy poczujemy, że są one już w jakieś mierze wysuszone i takie kremowanie może im po prostu pomóc. Kremy takie, które będą przeznaczone na okres zimowy nie mogą być oparte na wodzie. W warunkach zimowych zamarznie ona na naszej skórze i tym samym będziemy mieli jeszcze więcej problemów niż korzyści z zastosowania takich kremów. Dlatego dobre kremy to takie, które są specjalnie przygotowane pod kątem zimy i mają odpowiedni skład, który przede wszystkim ma zagwarantować nam nawilżenie skóry. Takim ważnym niezbędnikiem dla nas będzie równięz krem do twarzy, który zawsze trzeba mieć pod ręką. W przypadku mroźnych dni z wiatrem nasza twarz jeszcze bardziej będzie narażona na podrażnienia i dlatego właśnie będzie trzeba się zatroszczyć o jej ochronę. I tutaj dobry krem sprawdzi się doskonale.

Makijaż zimą

Zimą również możemy mieć piękny makijaż, jeśli tylko będziemy w stanie zadbać o dobre kosmetyki do jego wykonywania. Zaleca się między innymi stosowanie gęstych podkładów, które są tłuste i mają wysoki stopień krycia. Musza być inne od tych, które zwyczajowo wybieraliśmy w okresie letnim. Warto pamiętać, że słońce zimą jest zdradliwe, dlatego filtr przeciwsłoneczny powinien również mieć znaczenie przy wyborze takich kosmetyków. W przypadku kobiet, które bardzo chętnie decydują się na stosowanie szminek i pomadek niestety w okresie letnim dobrze będzie wymienić je na ochronne pomadki do ust, które może nie mają takich walorów estetycznych, ale będą w stanie zapewnić dla ust stosowną ochronę, co powinno mieć nadrzędne znaczenie dla każdego. Dobrze będzie pamiętać o stosowaniu nawilżających balsamów do ciała, które sprawią, że skóra będzie dobrze nawilżona co w okresie zimowym jest taką najważniejszą sprawą, o której powinniśmy pamiętać. Bez dobrego nawilżenia problemy są gwarantowane.